Agjencia Zhurnal.mk.

Moti sot me vranësira

Shkup, 24 nëntor – Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme me reshje të dobëta shiu lokal dhe me erë mesatare, ndërsa në disa vende përgjatë Vardarit edhe erë e përforcuar nga drejtimi veriperëndimor.

 

Temperatura maksimale do të lëvizë nga 7 deri në 15 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot me vranësira të ndryshueshme me erë mesatare veriperëndimore. Temperatura maksimale do të arrijë deri në 9 gradë Celsius.

Moti nesër do të jetë me vranësira dhe erë të fortë veriperëndimore përgjatë Vardarit dhe në pjesët lindore. Gjatë fundjavës temperatura do të ketë rënie të ndjeshme, ndërsa të dielën priten reshje, të cilat në vendet më të larta dhe në male do të jenë të dëborës.

Related posts

Arifi: “Vizitë në kompanitë: “Federbau, Alpi dhe Molika”

D V

Autobusët privat përsëri në protesta

Xh M

Ringjallen shpresat për negociatat me Bullgarinë, Zaev sërish përmend dhjetorin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More