Agjencia Zhurnal.mk.

Moti sot me vranësira

Shkup, 15 nëntor – Moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme, paradite me mjegull ose vranësira të ulëta nëpër lugina. Pasdite në pjesët perëndimore do të ketë reshje lokale shiu. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare jugore. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -3 deri në 6, kurse maksimalja do të arrijë nga 13 deri në 17 gradë.

 

Në Shkup me vranësira të ndryshueshme, paradite me mjegull ose vranësira të ulëta. Temperatura minimale do të zbresë deri në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 14 gradë.

Nga pasditja e nesërme do të mbajë mot pjesërisht i vranët me reshje të kohëpaskohshme të shiut me intensitet të ndryshueshëm. Nëpër disa lugina do të ketë mjegull dhe vranësira të ulëta. Temperaturat e mëngjesit nga e mërkura kudo do të jenë mbi zero, ndërsa temperaturat e ditës nuk do të ndryshojnë.

Related posts

Kallas: E ardhmja e Ballkanit Perëndimor është në Bashkimin Europian

Xh M

Edhe 6 muaj burg për Aleksandar Vasilevski-Ninxhan

Xh M

VMRO: Qeveria ta pranojë propozimin për formimin e komisionit anketues për energjetikë

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More