Agjencia Zhurnal.mk.

Moti sot me diell dhe vranësira të vogla

Shkup, 14 nëntor – Moti sot do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare, paradite me paraqitje të mjegullës ose vranësira të ulëta përgjatë luginave. Do të fryjë erë e lehtë jugore. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -3 deri 6, ndërsa ajo maksimalja do të lëvizë prej 14 deri 19 gradë.

 

Në Shkup paradite me paraqitje të mjegullës ose vranësira të ulëta, ndërsa gjatë ditës me diell me vranësira mesatare. Temperatura minimale do të bie deri në pesë, ndërsa ajo maksimale do të mbërrijë deri 15 gradë.

Në dy ditët e ardhshme moti do të jetë i qëndrueshëm me paraqitje të mjegullës së mëngjesit nëpër lugina dhe me temperatura minimale të ulëta. Nga mesi i javës do të ketë rritje të vranësirave me shi të përkohshëm lokal. Temperaturat e mëngjesit kudo do të jenë nën zeron, ndërsa ato të ditës nuk do të kenë ndryshime.

Related posts

Bekteshi: Ngrihen edhe çmimet e orizit, pastave dhe vezëve

Z.H

Rasti “Tortura”/ Mijallkov dhe gjashtë të tjerë lirohen nga akuza

Z.H

Prokuroria ende nuk ka vendosur nëse do të ketë përgjegjësi penale për zjarrin në spitalin modular në Tetovë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More