Agjencia Zhurnal.mk.

Moti sot me diell dhe vranësira mesatare

Shkup, 11 prill – Moti sot do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit dhe në pjesët lindore erë e përforcuar nga drejtimi verior.

Temperaturat maksimale do të jenë në interval prej 9 deri 16 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare, kohë pas kohe me erë të përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura maksimale do të arrijë deri 14 gradë.

Gjatë javës moti do të jetë i qëndrueshëm me temperatura të ulëta të mëngjesit, të cilat do të ulen edhe nën zero, ndërsa më ftohtë do të jetë nesër në mëngjes, derisa temperatura ditore do të jenë në rritje.

Related posts

LSDM i cilëson si spekulime pretendimet për përçarje në parti

Xh M

Katër zjarre në 24 orët e fundit në Kumanovë dhe Nagoriçan të Vjetër

Xh M

Maqedoni/ Deri tani janë vaksinuar 428.081 qytetarë

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More