Agjencia Zhurnal.mk.

Moti sot me diell dhe me vranësira të vogla

Shkup, 4 nëntor – Moti do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të dobët deri mesatare, kohë pas kohe të fortë nga drejtimi jugor. Deri në fund të ditës do të jetë me vranësira të konsiderueshme. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 0 deri në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 19 deri në 24 gradë.

 

Në Shkup moti do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të dobët deri mesatare jugore. Temperatura minimale do të ulet deri në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 22 gradë.

Gjatë fundjavës moti do të jetë i vranët me reshje të kohëpaskohshme të shiut. Në disa vend reshjet do të jenë të rrëmbyeshëm (mbi 35 l/m2), sidomos nga e shtuna pasdite deri të dielën paradite. Të shtunën do të fryjë erë e fortë herë pas here e përforcuar (mbi 65 km/h) nga drejtimi juglindor. Temperatura e ditës deri të dielën gjithkund do të ulet për rreth 10 gradë.

Related posts

Besimi: Paga minimale është paraparë edhe në administratë

Z.H

Pas VMRO-së, tani edhe “E Majta” dorëzon nismën për referendum

Z.H

Në 24 orët e fundit në Maqedoni regjistrohen 682 raste të reja me Kovid-19

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More