Agjencia Zhurnal.mk.

Moti sot kryesisht me vranësira

Shkup, 10 nëntor – Moti sot do të jetë stabil dhe kryesisht i qetë me vranësira të ulëta dhe mjegull nëpër lugina. Pasdite do të jetë me diell me vranësira të ulëta deri në mesatare. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -2 deri në 7 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 14 deri në 19 gradë Celsius.

 

Në Shkup në mëngjes me mjegull dhe vranësira të ulëta, gjatë ditës me diell me vranësira mesatare. Temperatura minimale do të zbresë deri në 5 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 15 gradë Celsius.

Ditën e premte do të mbajë mot i ndryshueshëm me vranësira mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit do të fryjë erë e përforcuar veriore. Pasdite, gjatë natës dhe të shtunën në mëngjes do të ketë reshje të herëpashershme të shiut, ndërsa në malet më të larta do të ketë borë. Temperatura ditore do të ulet për disa gradë Celsius.

Related posts

Pendarovski merr pjesë në Maratonën e Ohrit në not

Xh M

Thaçi: Do të pranoja zgjedhje të parakohshme nëse opozita tregon si do t’i zgjidhte krizat

Z.H

Mekanizëm për mbrojtje nga diskriminimi i investimeve, dakordoi Grupi i punës për ekonomi

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More