Agjencia Zhurnal.mk.

Moti sot kryesisht me shi, në vende malore me borë

Shkup, 24 janar – Moti sot paradite do të jetë i vranët me reshje të shiut, veçanërisht në pjesët lindore ku do të jenë më të rrëmbyeshme. Në male dhe në disa vende më të larta reshjet do të jenë të borës.

Pasdite reshjet do të ndalen, por moti edhe më tutje do të jetë i vranët, përveç në pjesët perëndimore ku do të ketë ulje të vranësisë. Do të fryjë erë e lehtë, kryesisht nga drejtimi lindor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri 8, ndërsa ajo maksimale prej 3 deri 9 gradë.

Në Shkup mot i vranët, në orët e mëngjesit me reshje të shiut. Temperatura minimale do të bie deri në 5, ndërsa ajo maksimale do të mbërrijë deri 8 gradë.

Në ditët në vazhdim do të mbizotërojë mot i vranët dhe më i ftohtë me reshje lokale, në male dhe në vendet më të larta të borës, ndërsa në pjesët më të ulëta të shiut dhe borës.

Related posts

Shqiptarët vendimtarë për fitore në rrethin e dytë!

I.A

Disa komuna të Shkupit pa rrymë

D V

OSBE/ODIHR do t’i shpallë vlerësimet e para për zgjedhjet

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky