Agjencia Zhurnal.mk.

Moti sot i vranët dhe me erë

Shkup, 15 nëntor – Mot i vranët dhe me erë do të mbajë sot në vend. Në orët e hershme të mëngjesit do të ketë mjegull nëpër lugina, ndërsa gjatë ditës në pjesët perëndimore dhe jugperëndimore do të ketë rritje të vranësirave. Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi juglindor.

 

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -1 deri në 5, ndërsa ajo maksimalja do të jetë prej 13 deri në 18 gradë.

Në Shkup, në mëngjes me paraqitje të mjegullës dhe me vranësira të ulëta, ndërsa gjatë ditës me vranësira mesatare. Temperatura minimale do të ulet deri në 3 ndërsa ajo maksimalja do të arrijë 15 gradë.

Në ditët në vijim, në orët e mëngjesit nëpër disa lugina do të ketë kushte për paraqitje të mjegullës, ndërsa gjatë ditës moti do të jetë me diell me vranësira të ndryshueshme. Paraqitje të shiut të dobët lokal priten të enjten

Related posts

Boçvarski: Rruga e shpejtë Gradsko-Prilep po ndërtohet me shpejtësi

Z H

Takim Mickoski-ambasadori i Kanadasë Norman: me rëndësi të madhe është kultivimi dhe thellimi i marrëdhënieve dypalëshe

D V

Editorial/ Pushteti qendror dhe ai lokal në test bashkëpunimi, a do të ketë obstruksione nga Qeveria?

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More