Agjencia Zhurnal.mk.

Moti sot i ngrohtë

Shkup, 8 nëntor – Sot pritet mot me vranësira dhe relativisht ngrohtë, paradite nëpër disa fushëgropa të vendit do të ketë paraqitje të mjegullës. Do të fryjë erë e dobët kryesisht nga drejtimi jugor.

 

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 9 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 18 deri në 24 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë kryesisht me vranësira. Temperatura minimale do të bie deri në 8 gradë Celsius, ndërsa maksimalja do të arrijë 19 gradë Celsius.

Siç paralajmëron DPHM, deri të enjten do të mbisundojë mot me vranësira. Të martën do të ketë paraqitje të shiut të dobët lokal dhe do të fryjë erë e përforcuar veriore, që do të kushtëzojë zvogëlim të temperaturës ditore, veçanërisht prej të mërkurën.

Kah fundi i javës do të jetë më kthjellët, ndërsa do të bien edhe temperatura e mëngjesit.

Related posts

LIVE: Zoran Zaevi dhe Ali Ahmeti arrijnë Tetovë (VIDEO)

D V

Despotovski në samitin e “Ekonomist”: Me qasje të re të mençur e zvogëlojmë vonesën e investimeve

D V

Autoritetet e Maqedonisë thonë se janë cak i sulmeve kibernetike

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More