Agjencia Zhurnal.mk.

Moti sot i ngrohtë me temperatura deri 28 gradë

Shkup, 2 nëntor – Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare lokale. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 1 deri në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 23 deri në 28 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë, pasdite me vranësira të vogla. Do të fryjë erë e dobët veriperëndimore. Temperatura minimale do të zbresë deri në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 25 gradë.

Deri të enjten moti do të jetë kryesisht me diell dhe relativisht i ngrohtë. Në disa lugina do të ketë kushte për paraqitje të mjegullës së lehtë të mëngjesit. Vranësirat do të rriten ditën e premte, ndërsa gjatë fundjavës do të mbizotërojë mot kryesisht i vranët, me shi dhe më i freskët.

Related posts

A ju propozua Hungaria për tu arratisur si Gruevski? Meta: Kam respekt, e mori në qafë nepotizmi

Xh M

Azir Aliu: Në numra të deputetëve ne jemi barazi! 13 të VLEN, 15 të BDI-së (VIDEO)

Redaksia

Dimitrievski: ZNAM është opsioni i tretë në bllokun politik maqedonas

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky