Agjencia Zhurnal.mk.

Moti sot i ndryshueshëm

Shkup, 23 shtator – Moti sot në mëngjes është i ftohtë, ndërsa gjatë ditës do të jetë i ndryshueshëm me vranësira me shi të dobët lokal. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi verior.

 

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 1 deri 10, ndërsa ajo maksimale prej 14 deri 22 gradë.

Në Shkup mot i ndryshueshëm me vranësira me periudha të diellit. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të bie në 5, ndërsa ajo maksimale do të mbërrijë 20 gradë.

Gjatë fundjavës mëngjeset do të jenë të ftohtë, ndërsa temperatura ditore do të jetë në rritje, më e theksuar nga fillimi i javës së ardhshme.

Sipas parashikimit të DPHM-së, nga e marta do të ketë destabilizim të motit me reshje lokale të shiut, të cilat në disa vende do të jenë të rrëmbyeshme me bubullima. Do të fryjë erë mesatare deri e përforcuar jugore

Related posts

Arsovska thotë se do të rindërtohet ujësjellësi në Rashçe, Kopanicë, Bojanë, Bukoviq dhe Llaskarcë

Z.H

Çdo pasuri mbi 30 mijë euro do të konfiskohet nëse nuk ka vërtetim prej nga është fituar

Z.H

Qyteti i Shkupit thirrje publike për reklamim politik falas

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More