Agjencia Zhurnal.mk.

Moti sot i ftohtë me temperatura maksimale deri 13 gradë

Shkup, 20 dhjetor – Mot me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare do të mbizotërojë sot në vend. Do të fryjë kryesisht erë nga drejtimi veriperëndimor përgjatë Vardarit dhe drejt lindjes do të përforcohet dhe do të mbërrijë edhe deri në 60 kilometra në orë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -5 deri 2 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 4 deri 13 gradë.

 

Në Shkup, mot i ngjashëm me erë mesatare deri në të përforcuar veriperëndimor. Temperatura minimale do të ulet deri -3, ndërsa ajo maksimale do të mbërrijë deri 9 gradë.

Deri në fund të javës do të mbizotërojë mot i qëndrueshëm dhe i thatë, përkohësisht me periudha më të gjata të diellit. Në mëngjes do të jetë ftohtë, ndërsa nga mesi i ditës vende-vende temperatura e mëngjesit do të ulet deri -10 gradë

Related posts

Pa ujë një pjesë e Draçevës

D V

Në Nju-Jork takim i Osmanit me Balakrishnan, shef i diplomacisë së Singaporit

D V

Shërbimet publike dhe transparenca/ Teuta Arifi: Komuna është në shërbim të qytetarit!

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More