Agjencia Zhurnal.mk.

Moti sot

Shkup, 12 nëntor – Moti sot do të jetë i ndryshueshëm me vranësira dhe më i freskët me reshje të përkohshme lokale të shiut. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare, përkohësisht me erë të përforcuar nga drejtimi verilindor. Në male, veçanërisht në pjesët perëndimore do të ketë reshje të përkohshme të shiut dhe borës, ndërsa vetëm në malet më të larta borë e përkohshme.

 

Siç informojnë nga DPHM, temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri 8, ndërsa ajo maksimale do të lëvizë nga 9 deri më 15 gradë.

Në Shkup moti do të jetë i ndryshueshëm me vranësira dhe më i freskët, paradite me shi të përkohshëm. Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi verilindor. Temperatura minimale do të bie në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri 12 gradë.

Prej nesër do të mbizotërojë mot i qëndrueshëm me mjegull në lugina.

Related posts

Analizë: A do të arrijë VMRO ta mer Ohrin nga duart e LSDM-së? Vendimtare mbështetja e ASH/AAA

Redaksia

“Ballkani i Hapur”, mundësi që tre shtetet të ndajnë përvojën në fushën e kulturës

Xh M

Ganiu me pesë gjimnazistët në Tiranë, mirërpritet nga kryebashkiaku Erion Veliaj

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More