Agjencia Zhurnal.mk.

Moti sot

Shkup, 5 Nëntor – Moti sot do të jetë i ndryshueshëm me vranësira, ndërsa në pjesët perëndimore me reshje të kohëpaskohshme lokale shiu. Nga fundi i ditës e sidomos gjatë natës reshjet do të përhapen kudo dhe në disa vende do të jenë më të shumta. Do të fryjë erë e fortë herë pas here e fortë edhe mbi 65 kilometra në orë nga juglindja.

 

Temperaturat maksimale do të lëvizin nga 18 deri në 22 gradë.

Në Shkup do të mbajë mot kryesisht i vranët, ndërsa në fund të ditës dhe gjatë natës me reshje shiu, të cilat herë pas here do të jenë më të bollshme. Do të fryjë erë e fortë nga drejtimi juglindor. Temperatura maksimale do të arrijë deri në 20 gradë.

Këtë fundjavë temperaturat gjatë ditës nesër do të pësojnë rënie të ndjeshme. Nga e hëna do të mbajë mot stabil me mjegull paradite nëpër lugina të veçanta.

Related posts

Ali Ahmeti tregon komunat ku ka fituar BDI

D V

Oda veterinare: Sektori veterinar është në kolaps, kërkojnë ndihmë urgjente nga Qeveria

Z.H

Rritja e çmimeve vështirëson jetën e qytetarëve

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More