Agjencia Zhurnal.mk.

Moti sot

Shkup, 30 tetor – Sinoptikët për sot paralajmërojnë  mot  me diell me erë të lehtë deri në  mesatare nga drejtimi verior. Kah fundi i ditës do të ketë vranësira të vogla deri në mesatare.

 

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -1 deri në 8 gradë Celsius ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 21 deri në 25 gradë Celsius.

Në Shkup mot me diell me erë të lehtë nga drejtimi verior, kah fundi i ditës me erë të lehtë deri në mesatare veriore. Temperatura minimale do të bie deri në 5 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale do të arrijë 24 gradë Celsius.

Në ditët në vijim vazhdon periudha e motit kryesisht me diell dhe relativisht ngrohtë.

Related posts

Kovaçevski: Na duhet opozitë e cila do ta tejkalojë vetveten

Xh M

Statistika të frikshme: 47% e të hospitalizuarve me covid kanë vdekur

Z.H

Osmani – Varheji: Pako financiare nga KE për rajonin prej 1 miliardë eurosh për krizën energjetike

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More