Agjencia Zhurnal.mk.

Moti sot

Shkup, 4 tetor – Moti do të jetë me diell dhe më i freskët me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë e dobët mesatare përgjatë Luginës së Vardarit kohë pas kohe erë e fortë nga drejtimi verior.

 

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 1 deri në 10, ndërsa ajo maksimale prej 14 deri në 22 gradë.

Në Shkup me diell me vranësira mesatare dhe me erë të dobët deri mesatare, kohë pas kohe erë ë fortë nga veriu. Temperatura minimale do të jetë 5, ndërsa ajo maksimale do të arrijë 18 gradë.

Vijon periudhë e moti stabil me temperatura të ulëta të mëngjesit, ndërsa nga e enjtja temperaturat ditore do të jenë në rritje. Nesër do të fryjë erë kohë pas kohe e fortë, pastaj e dobët deri në mesatare veriore.

Related posts

UT-ja mbajti Kongresin Ndërkombëtar të Shkencave Humane, Sociale dhe Arteve

Z.H

Buçkovski: Për një javë u bë shumë më shumë se sa u bë për një vjet

D V

Gjorov: Vetoja për Maqedoninë nuk duhet të shkojë në referendum

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More