Agjencia Zhurnal.mk.

Moti sot

Shkup, 19 Shtator – Moti sot në mëngjes do të jetë i ftohtë për këtë periudhë të viti, ndërsa gjatë ditës me diell dhe vranësira të vogla, posaçërisht në pjesët veriore të vendit.

 

Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi jugor, ndërsa në pjesët perëndimore erë nga drejtimi perëndimore dhe e përforcuar. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 1 deri në 10, ndërsa ajo maksimale prej 18 deri në 25 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe vranësira të vogla. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi jug-lindor. Temperatura minimale do të ulet në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 23 gradë Celsiusë.

Related posts

Qyteti i Shkupit votoi për ribalancin e Buxhetit për vitin 2021

Z.H

OBRM-PDUKM: LSDM nuk ka kandidatë për kryetarë komunash për shkak se askush nuk niset për t’i humbur zgjedhjet

D V

Takim Shekerinska – Eriksen: Integriteti në punë është prioritet kulmor

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More