Agjencia Zhurnal.mk.

Moti sot

Shkup, 18 Shtator – Paradite do të mbajë mot pjesërisht i vranët me reshje të dobëta shiu. Gjatë ditës vranësitë do të zvogëlohen dhe do të jenë mesatare deri të forta. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 10 deri në 16, ndërsa ajo maksimale prej 16 deri në 23 gradë.

 

Në Shkup paradite pjesërisht me vranësira, ditë me diell me vranësira mesatare. Temperatura minimale do të zbresë deri në 13, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 20 gradë.

Gjatë javës do të mbajë mot stabil me mëngjese të ftohta dhe temperatura ditore që do të jenë nën vlerën minimale për këtë periudhë të vitit. Të mërkurën do të ketë kushte për reshje lokale shiu.

Related posts

Shpërthen zjarr tek një hotel në Shkup

Xh M

Ndërmarrjet ngarkojnë administratën publike, Aliti: Nuk mund të ndërhymë te pushteti lokal

Xh M

Osmani telefonon Kuleban, i uron ditën e pavarësisë së Ukrainës

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More