Agjencia Zhurnal.mk.

Moti sot

Shkup, 15 Shtator – Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë, me vranësira mesatare. Do të fryj dhe erë e dobët nga drejtimi perëndimor.

 

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 5 deri në 15, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 29 deri në 35 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe shumë i ngrohtë për këtë periudhë të vitit. Do të fryj dhe e dobët nga drejtimi jug-perëndimorë. Temperaturat do të arrijnë deri në 32 gradë celcius.

Related posts

Punëtori me temë “Rreziku nga mjetet e pashpërthyera vdekjeprurëse: zbatimi i teknologjive digjitale në përballje”

Z.H

SHBA gati të ndërhyjë për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë: E zgjidhim ne çështjen me Sofjen

Xh M

Çështjet e pazgjidhura bilaterale të mos e mbajnë procesin e inkuadrimit peng, porositi Dimitrov

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More