Agjencia Zhurnal.mk.

Moti sot

Shkup, 16 dhjetor – Moti sot do të jetë i vranët dhe i ftohtë me reshje bore të herëpashershme. Në pjesen e Vardarit do të ketë reshje shiu, ndersa në pjesët më të larta të luginave, ku reshjet do të ket; reshje bore, njofton DPHM.

Lokalisht do të ketë ngrica të zhveshura dhe do të fryjë erë e fortë veriore (mbi 60 km/h).

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -1 deri në 5, kurse maksimalja do të arrijë nga -1 deri në 6 gradë.

Nga e diela do të mbajë mot stabil me temperaturë të ulët të mëngjesit dhe rritje të ditës, përveç në disa lugina ku do të ketë mjegull dhe do të mbajë ftohtë gjatë gjithë ditës.

Related posts

Spasovski dhe Kovaçevski do të marrin apanazh prej 2.500 eurove në muaj gjatë gjithë vitit

D V

Ali Ahmeti: Bujar Osmani është kandidati i BDI-së për president të Maqedonisë së Veriut

D V

Bytyqi – Smith: Mbretëria e Bashkuar dhe Maqedonia e Veriut kanë marrëdhënie të shkëlqyera ekonomike dhe potencial të madh për zhvillim

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy