Agjencia Zhurnal.mk.

Moti për sot, priten reshje shiu e shkarkime rrufesh

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot dhe nesër do të ketë vranësia që mund të shoqërohen me riga shiu dhe me shkarkime rrufesh.

 

Sot moti mbetet kryesisht i nxehtë paradite me intervale me diell. Ditën kryesisht me vranësira, e nga mesdita priten zhvillime të rrebesheve me bubullima. Vende-vende reshjet mund të jenë më intensive, me mundësi edhe për breshër nëpër lokalitete.

Temperaturat do të sillen nga 17 deri në 32 gradë celsius. Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalist e fortë nga drejtimi i verilindjes.

Related posts

Vaksinohen me dy dozat antiCOVID mbi 50 për qind e qytetarëve mbi 16 vjeç në Kosovë

D V

Sveçla: Ka ashpërsim të retorikës nga Serbia, prania e Policisë nuk është provokim

D V

Osmani: BE-ja të kërkoj nga Serbia të ndalë retorikën e saj destabilizuese në rajon

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More