Agjencia Zhurnal.mk.

Moti me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme shiu dhe bubullima

Shkup, 13 qershor – Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe i paqëndrueshëm me reshje të kohëpaskohshme shiu dhe bubullima. Nga fundi i ditës vranësira dhe reshjet do të zvogëlohen gradualisht. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 11 deri në 17, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 19 deri në 26 gradë.

Në Shkup me vranësira të ndryshueme me reshje të kohëpaskohshme shiu dhe kushte për paraqitje të bubullimës. Nga fundi i ditës vranësitë do të ulen. Temperatura minimale do të zbresë deri në 15, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 24 gradë.

Nën ndikimin e një mase ajrore të lagësht dhe të paqëndrueshme, në ditët në vijim do të mbajë mot me vranësira të ndryshushme dhe i paqëndrueshëm, me reshje të rrëmbyeshme shiu, bubullima dhe erë të fortë në disa vende. Lokalisht proceset do të jenë më intensive në formë stuhie me reshje më të bollshme shiu në një kohë të shkurtër (mbi 20 l/m2), shkarkime elektrike, erë të fortë (mbi 60 km/h) dhe paraqitje të izoluar breshëri.

Related posts

Bujar Osmani akuza të drejtpërdrejta Albin Kurtit për ndërhyrje në shtetin fqinj

D V

Maqedonia e Veriut pjesë e instrumentit të ri të BE-së për përforcimin e mbrojtjes civile në Evropë

D V

Është vjetëruar rasti “Tenderët” i ish PSP-së

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy