Agjencia Zhurnal.mk.

Moti kryesisht me diell dhe me erë të dobët

Shkup, 31 gusht – Moti sot do të jetë kryesisht me diell dhe me erë të dobët, kryesisht nga drejtimi perëndimor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 8 deri 17, ndërsa maksimalja do të arrijë prej 26 deri 33 gradë. UV-indeksi do të jetë 7, informojnë nga Drejtoria për punë hidrometerologjike.

Në Shkup, moti do të jetë me diell dhe me erë të dobët kryesisht nga drejtimi perëndimor. Temperatura e mëngjesit do të zbresë deri 13 gradë, ndërsa e ditës do të arrirjë deri 31 gradë.

Siç informojnë nga DPHM deri të premten do të përqendrohet mot stabil, përveç të mërkurën rreth mesditës, kur kryesisht në pjesët veriore do të ketë dukuri të reshjeve të shkurta të shiut. Të mërkurën dhe të enjten, posaçërisht përgjatë Vardarit do të fryjë erë e përforcuar veriore, që do të kushtëzojë edhe zbritje të temperaturave.

Related posts

Çfarë thotë raporti i KE-së për Maqedoninë e Veriut? Fokusi te implementimi i ligjeve

Z.H

Shefit Shefiti pret që Prishtina të korrë fitore ndaj Trepçës ’89 në Mitrovicë

Redaksia

LSDM hedh akuza ndaj Arsovskës: Shkurton projektet për fëmijët në rrezik social

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More