Agjencia Zhurnal.mk.

Moti i keq godet Italinë

Italia po përballet me një mot të keq, ku shumë zona janë përfshirë nga reshjet e dëborës dhe të shiut.

 

Siç raportojnë mediat italianë ne disa zona si Friuli-Venezia Giulia dhe në Provincën Autonome të Bolzanos është dhënë alarmi i kuq.

Ndërsa shumë lokalitete në Alto Adige kanë mbetur të izoluara për shkak të mbylljes së rrugëve. Po ashtu ka pasur edhe reshqitje dherash per shkak te reshjeve te shiut.

Një alarm i verdhë u lëshua gjithashtu në disa zona të Lombardisë, Liguria, Marche, Lazio, Toskana dhe Bazilikata.

Për arsye sigurie në zonat më të prekura nga moti i keq është pezulluar edhe transporti hekurudhor.

Related posts

Pas miratimit të ligjit të ri në Teksas që ndalon abortin pas javës së gjashtë, guvernatori pyetet nëse gratë e përdhunuara duhet të lindin

D V

Përfaqësuesit e OKB-së vizitojnë zonat e prekura nga tërmeti në Afganistan

Xh M

BE-ja nuk e harron përgjegjësinë që pati për parandalimin e gjenocidit në Srebrenicë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More