Agjencia Zhurnal.mk.

Moti i keq, ARRSH: Ja situata në akset kryesore të vendit, dhe një apel drejtuesve të mjeteve

Autoriteti Rrugor Shqiptar bën me dije se qarkullimi vazhdon normalisht në të gjitha akset nacionale.

 

Po ashtu këshillohen drejtuesit e mjeteve të bëjnë kujdes në lëvizje, të reduktojnë shpejtësinë dhe të pajisen me zinxhirë dhe goma dimërore.

NJOFTIMI

Në Rajonin Jugor dhenë Rajonin Qendror reshjet kanë pushuar kontraktorët kanë punuar me mjete borëpastruese dhe kanë bërë shpërndarjen e kripës në ato segmente ku ka pasur prezencë bore

Në Rajonin Verior gjatë natës ka pasur kryesisht reshje shiu, pa sjellë probleme me qarkullimim e mjeteve, është punuar në Qafë Mali-Fierzë për pastrimin e aksit

Qarkullimi vazhdon normalisht në të gjitha akset nacionale.

Drejtuesit e mjeteve të bëjnë kujdes në lëvizje dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore të reduktojnë shpejtësinë, të pajisen me zinxhirë dhe goma dimërore të ndjekin udhëzimet e Policisë Rrugore.

Related posts

Tërmeti në Shqipëri, 62 shtëpi të dëmtuara në Bulqizë, banorët kërkojnë ndihmë nga shteti

D V

Duma komenton foton e Enverit me Berishën

adijanzh

Balla i përgjigjet Bashës: Të ulemi pa asnjë kusht e paragjykim. I mirëpresim propozimet e PD për ndryshimet kushtetuese. Rregullorja e Kuvendit s’është statut partie

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More