Agjencia Zhurnal.mk.

Moti gjatë fundjavës në Maqedoni

Shkup, 25 nëntor – Moti gjatë ditës së nesërme do të jetë me reshje të kohëpaskohshme të shiut, posaçërisht në pjesët perëndimore të vendit. Në pjesët malore të vendit, reshjet do të jenë në formë të borës.

 

Temperatura minimale do të jetë në interval nga 2 deri 7 gradë celsius, ndërsa maksimalja nga 7 deri 11 gradë celsius.

Gjatë fundjavës në pjesët perëndimore të vendit reshjet do të ketë reshje shiut, ndërsa në pjesët malore pritet të formohet mbulesë bore.

Nga dita e nesërme do të ketë erë të përforcuar në drejtim jugor dhe kjo do të ndikojë në rritjen e temperaturave gjatë fundjavës.

Related posts

Opozita dhe pushteti nuk ndryshojnë qëndrim për zgjedhje të parakohshme parlamentare

Z H

Debat publik për korrupsionin në jurisprudencë

Z H

Pendarovski për 30-vjetorin e pavarësisë: Të bashkohemi rreth interesave vitale të qytetarëve (drejtpërdrejtë)

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More