Agjencia Zhurnal.mk.

Moti gjatë ditës së nesërme në Maqedoni

Shkup, 15 shtator – Moti nesër do të jetë me diell dhe nxehtë. Do të fryjë erë në drejtim veriperëndimor.

 

Temperatura minimale do të jetë në itnervalin nga 6 deri 15 gradë celsius, ndërsa maksimalja do të jetë nga 28 deri 36 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë i njëjtë, me diell dhe me vranësira mesatare ku temperatura maksimale do të arrijë deri në 33 gradë celsius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti do të jetë stabil, ndërsa në pjesët perëndimore të vendit do të ketë erë të përforcuar në drejtim perëndimor.

Të shtunën pritet të ketë reshje të shiut.

Related posts

Mariçiq: Regjistrimi po zbatohet me sukses pa asnjë problem

D V

Që dje filloi zbukurimi i qytetit të Shkupit për festat e fundvitit

D V

Një pensionistit i merren 1.500 euro

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More