Agjencia Zhurnal.mk.

Moti gjatë ditës së nesërme në Maqedoni

Shkup, 23 korrik – Moti gjatë ditës së nesërme do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare lokale. Do të fryjë erë në drejtim verior.

 

Gjatë pasdites do të ketë reshje të shiut, ndërsa temperatura minimale do të jetë në intervalin nga 10 deri 20 gradë celsius, ndërsa maksimalja nga 27 deri 35 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare ku temperatura maksimale do të arrijë deri në 33 gradë celsius.

Gjatë periudhës së ardhshme pritet moti stabil dhe i nxehtë. Temperaturat ditore do të jenë në rritje të vazhdueshme, posaçërisht ditën e mërkurë ku pritet temperatura të arrijë deri në 40 gradë celsius.

Related posts

Filipçe: Nuk ka masa të reja restriktive

Z H

Kryetari i komunës së Çairit Visar Ganiu me porosi për rininë

D V

Janë regjistruar 467 raste të reja me Kovid-19, 496 pacientë të shëruar dhe 14 të vdekur

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More