Agjencia Zhurnal.mk.

Moti gjatë ditës së nesërme në Maqedoni

Shkup, 7 korrik – Moti nesër do të jetë me diell dhe nxehtë. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare në drejtim verior.

 

Temperatura minimale do të jetë në intervalin nga 12 deri 22 gradë celsius, ndërsa temperatura maksimale nga 33 deri 40 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe nxehtë ku temperatura maksimale do të arrijë deri në 39 gradë celsius.

Të premten dhe gjatë ditëve të ardhshme do të jetë nxehtë, por vranësirat do të rriten, ndërsa në fund të ditës pritet të ketë reshje të kohëpaskohshme të shiut me çka do të ulë temperaturat.

Related posts

Transparenca mesatare aktive e institucioneve në vitin 2022 është 73 për qind

Z.H

LSM: E diela të ngelet ditë jopune për punëtorët

Xh M

Me 200.000 euro është pajisur laboratori për siguri të ushqimit në Universitetin e Tetovës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More