Agjencia Zhurnal.mk.

Mot vjeshtor, vranët e me shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe vende-vende reshje shiu.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-25 gradë Celsius.

Në Prishtinë temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13 dhe 20 gradë Celsius.

Ndërkaq, në Pejë temperaturat do të sillen ndërmjet 15 dhe 22 gradë, në Prizren ndërmjet 16 e 25 gradë.

Do të fryjë erë nga drejtimi i veriu me shpejtësi 1-7m/s.

Related posts

Sveçla për vrasjen e 21-vjeçares: Do të kujdesemi në zbardhjen e rrethanave dhe përgjegjësisë së secilit zyrtar

Xh M

Vritet një grua në Qendrën për Punë Sociale në Ferizaj

Xh M

Gërvalla i bën thirrje diasporës që të marrë pjesë në procesin e regjistrimit të popullsisë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy