Agjencia Zhurnal.mk.

Mot me vranësira të ndryshueshme

Shkup, 25 nëntor – Moti sot so të jetë me vranësira të ndryshueshme me mjegull të mëngjesit nëpër disa fushëgropa të caktuara. Do të fryejë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi juglindor, veçanërisht përgjatë Vardarit. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri në 6, ndërsa ajo maksimale prej 8 deri në 13 gradë Celsius.

 

Në Shkup do të mbajë mot me vranësira të ndryshueshme me mjegull të dobët në mëngjes. Gjatë ditës do të fryejë erë e lehtë jugore. Temperatura minimale do të ulet deri në 4 ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 13 gradë Celsius.

Nën ndikimin e valës së lagësht, që nesër do të ketë reshje të përkohshme të shiut, vende-vende më të rrëmbyeshme, veçanërisht në pjesët perëndimore. Në malet më të larta reshjet përkohësisht do të kalojnë në dëborë.

Related posts

Dimitrov: Prioritetet e kryesimit slloven janë në favor të kredibilitetit të BE-së

D V

Kompanitë që abuzuan me ndihmat shtetërore nuk u dënuan

D V

Sela: Zaev tenton të fajsojë stafin mjeksor dhe ta shpëtojë Filipçen, ka pesë arsye për përgjegjësi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More