Agjencia Zhurnal.mk.

Mot me vranësira, në pjesët perëndimore dhe jugore me reshje të kohëpaskohshme të shiut

Shkup, 1 tetor – Moti do të jetë i ndryshueshëm me vranësira dhe i freskët, paradite në pjesët perëndimore dhe jugore me reshje të kohëpaskohshme lokale të shiut me intensitet të dobët. Pasdite do të ketë pakësim të vranësirave. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verilindor, kumtoi Drejtoria për punë hidrometeorologjike.

 

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 8 deri 15, ndërsa maksimalja do të arrijë prej 17 deri 21 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ndryshueshëm me vranësira dhe i freskët me temperaturë të mëngjesit deri 12 gradë, ndërsa e ditës deri 21 gradë.

Related posts

SPB Tetovë përjashtoi nga komunikacioni tetë autobusë dhe furgonë të parregulluar

D V

Nga e hëna nuk ka operacione në spitalin “8 Shtatori”, kirurgët në protestë

Z H

Gjorçev: Në vend të dinjitetit dhe etikës për 14 viktimat, LSDM dhe BDI vendosën ta shpëtojnë koalcionin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More