Agjencia Zhurnal.mk.

Mot me vranësira edhe nesër, të premten dhe të shtunën mot me diell dhe i ngrohtë

Shkup, 17 maj – Moti sot dhe nesër do të jetë i ndryshueshëm, pjesërisht i vranët me reshje të kohëpaskohshme të shiut. Më shumë reshje priten në pjesët perëndimore, ku koha do të jetë e paqëndrueshme me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima.

Të premten dhe të shtunën do të mbizotërojë mot me diell dhe i ngrohtë. Nga dita e diel vazhdon periudha e motit të paqëndrueshëm, pasdite me reshje lokale shiu dhe bubullima, njoftoi DPHM-ja.

Related posts

Vetëm sivjet gati tre mijë maqedonas kanë kërkuar pasaportë bullgare

Xh M

Rasti i Vanja Gjorçevskas, opinioni i tronditur, bëjnë apel për dënim maksimal

Xh M

Ferati: Ja kush qëndron pas protestave kundër paraleles shqipe në Çashkë

Xh M