Agjencia Zhurnal.mk.

Mot me diell, temperaturat deri 26 gradë

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-26 gradë Celsius.

Gjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit do të fryjë erë nga verilindja  dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-11m/s. 

Related posts

Osmani do ta ftojë opozitën në takim për draft-statutin e Asociacionit: Zgjedhjet e Serbisë s’mund të mbahen në Kosovë

D V

Regjistrohet një parti e re serbe në Kosovë

D V

Lajçaku takohet me anëtarët e Bundestagut, merr mbështetje për dialogun

D V