Agjencia Zhurnal.mk.

Mot me diell, temperaturat deri 22 gradë

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-22 gradë Celsius.

Në Prishtinë temperaturat minimale do të jenë 7 gradë, ndërkaq maksimalet do të arrijnë deri 22 gradë Celsius.

Në Gjakovë temperaturat do të jenë më të lartat, nga 8 gradë sa do të jetë temperatura minimale deri në 22 gradë maksimalja.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes.

Related posts

Pjesëtarët e FSK-së morën pjesë në trajnimin për kërkim – shpëtim urban të mbajtur në Zvicër

Xh M

Në Prishtinë shpëtohet ariu i cili kishte rënë në kurth

D V

Alpinistët si superheronj për fëmijët – donacionet tuaja bëjnë dallimin

D V