Agjencia Zhurnal.mk.

Mot me diell ndërsa pasdite shi i shkurtër i rrëmbyeshëm

Shkup, 19 qershor – Moti sot do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale dhe me kushte për shi të shkurtër dhe të rrëmbyeshëm në pjesën juglindore. Do të fryejë erë e dobët deri në mesatare kryesisht nga drejtimi verilindor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 8 deri në 16 ndërsa ajo maksinale do të arrijë prej 25 deri në 32 gradë Celsius. Indeksi UV do të jetë 8.

Në Shkup do të mbajë mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryejë erë e dobët deri në mesatare verilindore. Temperatura minimale do të ulet në 12, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 31 gradë Celsius.

Për ditët në vijim, sinoptikët paralajmërojnë mot stabil. Do të jetë mot me diell me rritje të përkohshme të vranësirave dhe me rritje graduale të temperaturave të ditës. Kushte për paraqitjen e shiut të rrëmbyeshëm afatshkurtër dhe vetëtimave do të ketë të martën kur gjatë ditës do të fryejë erë e përforcuar veriperëndimore.

Related posts

Qarkullimi po zhvillohet pa probleme

Xh M

Deri në fillim të javës tjetër mot me diell, nga e marta priten reshje shiu

Xh M

Tre avion për shuarjen e zjarreve por vetëm një pilot, ja me çka disponon gjithë vendi

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy