Agjencia Zhurnal.mk.

Mot me diell me temperatura të ulëta

Shkup, 27 tetor – Moti sot në mëngjes në vend do të jetë i kthjellët dhe i ftohtë, ndërsa gjatë ditës me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale. Do të fryejë erë veriore e dobët deri në mesatare.

 

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej -4 deri në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 14 deri në 19 gradë Celsius.

Në Shkup, do të mbajë mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare dhe me erë të dobët deri në veriore. Temperatura e mëngjesit do të ulet në 0 ndërsa e ditës do të arrijë deri në 16 gradë Celsius.

Pason periudhë e motit të paqëndrueshëm, me paraqitjen e vranësirave mesatare. Temperatura minimale nesër në më shumë vende do të jetë negative ndërsa nga e premtja do të ketë rritje, veçanërisht të temperaturave të mëngjesit, të cilat kudo do të jenë pozitive. Nëpër disa fushëgropa do të ketë kushte për paraqitjen e mjegullës së mëngjesit.

Related posts

Tetovë,4 pacient të vdekur nga covid në 24 orët e fundit

D V

Ndjehet tërmet në Maqedoni

D V

Dimitrievski dhe LSDM i kthejnë shpinën njëri tjetrit, fillon mbledhja e nënshkrimeve në Kumanovë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More