Agjencia Zhurnal.mk.

Mot me diell me temperatura të ulëta

Shkup, 14 janar – Mëngjesi do të jetë shumë i ftohtë, gjatë ditës kryesisht me diell, në verilindje me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare, ndërsa përgjatë lumit Vardar erë e përforcuar nga drejtimi veriperëndimor. Temperaturat minimale do të lëvizin në intervalin -13 deri në -3, ndërsa temperatura maksimale prej 1 deri në 9 gradë Celsius.

 

Në Shkup moti me diell kryesisht me erë të dobët deri mesatare nga veriu. Temperatura minimale do të zbresë deri në -7, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 8 gradë.

Deri të hënën do të mbajë mot stabil dhe i thatë me erë të lehtë deri mesatare, ndërsa përgjatë lumit Vardar erë e përforcuar nga drejtimi veriperëndimor. Të dielën dhe të hënën do të ketë kushte për mjegull të mëngjesit në disa lugina, ndërsa të martën priten reshje lokale shiu dhe bore.

Related posts

Zaev: BE-ja ka obligim moral ndaj Maqedonisë të gjejë mënyrë për të zhbllokuar zgjerimin

Z H

Mickoski: Në qeverinë e re janë të njëjtit, politikat e të cilëve u mposhtën

Z H

Dimitrievski: Nuk dua të përzihem në zgjedhjet brendapartiake të LSDM-së

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More