Agjencia Zhurnal.mk.

Mot me diell dhe vranësira mesatare

Shkup, 23 korrik – Moti sot në vend do të jetë me diell dhe me vranësira të matura. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verior.

 

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 11 deri 21, ndërsa maksimalja do të arrijë prej 28 deri 35 gradë.

UV-indeksi do të jetë 8.

Në Shkup, moti do të jetë me diell dhe me vranësira të matura, si dhe do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verior. Temperatura e mëngjesit do të zbresë deri 18, ndërsa e ditës do të arrijë deri 33 gradë.

Pason periudha e motit të nxehtë stabil, përveç të shtunën, kur në pjesët malore do të ketë dukuri të izoluar të reshjeve të shkurta të suit dhe bubullima të rralla. Nga e hëna temperaturat do të jenë në rritje të mëtutjeshme, e posaçërisht nxehtë pritet të jetë nga mesi I javës së ardhshme.

Related posts

Për 33 vota shqiptarët humbën Komunën e Bërvenicës

D V

Ministri Hoxha hap njësinë rajonale të bujqësisë në Zhelinë

Redaksia

Takim i Shoqatës së kursimtarëve nga banka “Eurostandard” me Delegacionin e BE-së

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More