Agjencia Zhurnal.mk.

Mot me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla, temperatura deri 36 gradë

Shkup, 12 korrik – Moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare. Rreth mesditës do të ketë kushte për paraqitje të izoluar të motit jostabil me të reshura të shkurta dhe bubullima. UV indeksi do të jetë 8, informoi Drejtoria për punë hidrometeorologjike.

 

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 11 deri 20, ndërsa ajo e ditës prej 24 deri 36 gradë Celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare. Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri 17, ndërsa ajo e ditës deri 33 gradë Celsius

Related posts

Joveski, Veli dhe Ruskoska në konferencën ndërkombëtare mbi të drejtat individuale dhe interesin publik

Z H

Si rrah me shkop bejsbolli shtetasi i Maqedonisë në Itali

D V

Sllovenia dhuron automjet zjarrfikës për brigadën “Bajram Miftari”

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More