Agjencia Zhurnal.mk.

Mot me diell dhe i ftohtë me vranësira të vogla lokale

Shkup, 21 dhjetor – Moti do të jetë me diell dhe i ftohtë me vranësira të vogla lokale. Do të fryejë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verior, më e shprehur përgjatë Vardarit. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -8 deri në -1 ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 0 deri në 9 gradë Celsius.

 

Në Shkup, mot me diell dhe i ftohtë me vranësira të vogla lokale dhe me erë të lehtë nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet deri në -7 ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 5 gradë Celsius.

Deri të shtunën do të mbizotërojë mot stabil dhe i thatë. Moti i kthjellët do të kushtëzojë ditëve në vijim temperaturat e mëngjesit të jenë të ulëta, veçanërisht të mërkurën dhe të enjten kur vende-vende do të ulen edhe nën minus 10 gradë Celsius. Të premten dhe gjatë fundjavës nëpër disa fushëgropa do të ketë mjegull.

Related posts

Nga nesër hyrje në Kosovë vetëm me tre doza, ora policore fillon në 22:00

Z H

Jordan Kamçev mbetet në paraburgim

N E

Markush për fillimin e negociatave: Shpresoj në fund të dhjetorit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More