Agjencia Zhurnal.mk.

Mot me diell dhe i ftohtë

Shkup, 13 janar – Moti do të jetë me diell dhe i ftohtë me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare, ndërsa përgjatë Luginës së Vardarit erë e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -11 deri në -3, ndërsa ajo maksimalja prej -4 deri në 6 gradë.

 

Në Shkup, mot me diell dhe i ftohtë me vranësira të vogla dhe me erë mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet deri në -6, ndërsa ajo maksimalja do të arrijë deri në 1 gradë.

Mot stabil dhe i thatë me erë të dobët deri në mesatare, ndërsa përgjatë Luginës së Vardarit erë e fortë veriore. Temperaurat minimale gjithkund do të jenë nën zero, ndërsa më ftohtë do të jetë nesër dhe të premten kur në disa vende do të ulen edhe nën -10 gradë. Temperaturat ditore do të jenë në rritje të lehtë. Të dielën dhe të hënën do të ketë paraqitje të mjegullës në mëngjes nëpër disa lugina.

Related posts

Shoqëritë e sigurimeve kanë paguar 10.2 milionë euro komisione për shitje ndërmjetësve të tyre

Z H

Kandidati për president në Bullgari, Lozan Panov për vizitë në Shkup

Z H

Mexhiti: Për BDI-në është ideale që të ketë zgjedhje të parakohshme

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More