Agjencia Zhurnal.mk.

Mot me diell dhe ftohtë

Shkup, 22 dhjetor – Moti sot në mëngjes do të jetë i kthjellët dhe ftohtë, gjatë ditës me diell dhe me erë të dobët veriore. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -12 deri në -4 gradë Celsius, ndërsa temperatura maksimale do të arrijë prej 0 deri në 8 gradë Celsius.

 

Në Shkup mot me diell dhe ftohtë. Temperatura minimale do të bie deri në -8 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale do të arrijë 4 gradë Celsius.

Deri të shtunën do të mbisundojë mot stabil dhe i thatë. Moti i kthjellët do të kushtëzojë në ditët në vijim temperaturat e mëngjesit të jenë të ulëta, veçanërisht në mëngjes dhe të enjten kur në disa vende do të bien nën minus 10 gradë Celsius. Të premten dhe gjatë fundjavës nëpër disa fushëgropa do të ketë paraqitje të mjegullës dhe vranësira të konsiderueshme, kryesisht në pjesët perëndimore. Prej të dielën pasdite do të ketë reshje të përkohshme të shiut.

Related posts

Ngecje në letërnjoftime, njerëz pa pension dhe ndihmë sociale, mund të ngelin edhe pa të drejtë vote

D V

Marrëveshja gjithëpërfshirëse me Sofjen do krijonte kushte të favorshme që mos keqpërdoret procesi i hyrjes në BE me kërkesa të reja

Xh M

Mickoski: Shtrenjtimi i rrymës do të jetë mes 17 dhe 18 për qind

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More