Agjencia Zhurnal.mk.

Mot i vranët dhe i ftohtë me reshje shiu

Shkup, 8 tetor – Moti do të jetë me vranësira dhe i ftohtë me reshje të përkohshme të shiut, të cilat në disa vende do të jenë më intensive. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare   nga drejtimi verilindor. Temperatura minimale do të jetë në interval nga 7 deri 13, ndërsa maksimalja nga 9 deri 15 gradë.

Në Shkup mot me vranësira me reshje të përkohshme të shiut dhe me erë të lehtë nga drejtimi verilindor. Temperatura minimale do të jetë 11, ndërsa maksimalja do të arrijë deri 13 gradë.

Nën ndikimin e masës së lagësht ajrore dhe në ditët në vijim do të jetë me vranësira dhe më i ftohtë me reshje të shiut. Reshjet herëpashere do të jenë më intensive, vende-vende me karakter përmbytës dhe të përcjella me erë të përforcuar.

Related posts

Kosova triumfon ndaj Bullgarisë

Redaksia

Editorial: ASH, drejtë një reforme të thellë, apo fundosje! / Edhe Alternativa ka përçarjet e veta!

Redaksia

Një i punësuar në “Postë” nga një i ndjerë ka përvetësuar 220.000 denarë

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More