Agjencia Zhurnal.mk.

Mot i ndryshueshëm me vranësira me shi lokal dhe erë jugperëndimore

Shkup, 3 prill – Moti sot do të jetë i ndryshueshëm me vranësira dhe me reshje lokale të shiut, veçanërisht në pjesët perëndimore dhe lindore, të cilat në pjesët malore do të jenë të dëborës. Do të fryejë erë mesatare, ndërsa në disa vende erë e përforcuar nga drejtimi jugperëndimor.

Temperatura maksimale do të jetë në interval orej 9 deri në 18 gradë Celsius.

Në Shkup do të jetë mot me vranësira të ndryshueshme me periudha të diellit dhe me erë mesatare nga drejtimi jugperëndimor. Në disa pjesë  të fushëgropës do të  jetë me shi të dobët të përkohshëm.

Temperatura maksimale do të arrijë  15 gradë Celsius.

Në ditët në vijim do të mbajë mot i ndryshueshëm dhe më i freskët me reshje të përkohshme të shiut, ndërsa në pjesët malore me reshje lokale të dëborës. Të mërkurën dhe të ketë stabilizim të motit, ndërsa temperaturat do të jenë në rritje.

Related posts

Aksident i rëndë në fshatin Kamjan, një i vdekur i moshës 18 vjeçare dhe një i lënduar

Xh M

Musliu: S’ka më kohë! Kuvendi duhet të angazhohet në votimin e ndryshimeve kushtetuese

Xh M

UEJL, mbledhje përkujtimore me rastin e ndarjes nga jeta Prof. Nazmi Maliqi

Xh M