Agjencia Zhurnal.mk.

Mot i ftohtë dhe me mjegull

Shkup, 21 nëntor – I ftohtë dhe me mjegull në disa lugina, do të jetë moti sot në Maqedoninë e Veriut.

 

Gjatë ditës do të ketë diell me erë të matur në drejtimin jugor, njofton Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -4 deri në 4, kurse maksimalja do të arrijë prej 13 deri në 18 gradë celsius.

Në Shkup mëngjesi do të jetë më i ftohtë me kushte të mjegullës së dobët. Gjatë ditës do të jetë me diell dhe erë të dobët në drejtim jugor. Temperatura minimale do të ulet deri në 0, kurse maksimalja do të arrijë deri në 15 gradë celsius.

Related posts

Analizë: Më tepër fëmijë marin rrugën e gurbetit se sa rrugën e shkollimit në Maqedoni

Z H

Goshev: Zaev me vetëdije e margjinalizoi Dimitrov nga kontesti me Bullgarinë

R Zh

Nuhiu: Do të kemi rritje të mazhorancës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More