Agjencia Zhurnal.mk.

Mos konsumoni shumë banane

Të gjithë thonë që sa më shumë te hash fruta aq më mirë është.

Frutat janë të shëndetshëm dhe mjaft të shijshëm, por çdo gjë e tepruar është e dëmshme.

Disa nga frutat kanë sasi të madhe të sheqerit dhe teprimi i tyre mund të jetë e dëmshme për shëndetin e njeriut.

Shalqiri, limoni dhe boronica janë shumë të mira dhe nuk kanë sheqer. Shalqiri e ka sheqerin natyral prandaj edhe cilësohet si i padëmshëm.

Por konsumimi i tepërt i bananeve dhe ananasit, mund të ju shkaktojnë problem, kanë treguar studimet.

Related posts

Cntraveler rendit Kosovën në listën e vendeve më të mira që duhen vizituar në vitin 2024

D V

Mos rrini me kolegët që ju mbushin negativitet

D V

Mund ta keni përdorur gabimisht kulluesen gjatë gjithë kohës

D V