Agjencia Zhurnal.mk.

Morina: Giresse me detyrë të caktuar, kualifikimin e Kosovës

Arbnor Morina ka qenë i ftuar në emisionin me të ri sportiv “VAR” në Tëvë1. Ai kanë dhënë opinionin e tij sa i përket zgjedhjes së FFK-së për trajnerin e ri te Kosovës.

Morina tha se francez ka një detyrë të caktuar, për kualifikimin e Kosovës.

“Alan Giresse është trajneri që ka me udhëheq reprezentacionin e Kosovës, ku ka me kshyr a mundemi me u kualifiku apo jo. Edhe detyrën e ka të caktuar, nuk është me si me parë veç po marrim pjesë në gara. Të gjithë pyesin për rezultatet. Unë kam deklaruar edhe me parë se nuk jemi për Magathin, Carlosin, emra shumë të mëdha të futbollit, sepse ka dallim nga ata që punojnë dhe menaxhojnë”, tha trajneri i Ferizajt.

 

Related posts

Vera e fundit e Evropës para dimrit të madh rus

Xh M

Vjedhja milionëshe ‘SIM 2 SIM’ amnistohet nga shteti i kapur

D V

Kjo kastë e kalbur kleptokrate quhen Tranzicionistë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More