Agjencia Zhurnal.mk.

Montella: Locatelli në Juventus mund të përmirësohet akoma

Ish-trajenri i Milanit, Vincenzo Montella ka folur për Manuel Locatellin.

 

Montella ishte pjesë e skuadrës së Milanit në kohën kur Locatelli doli në ekipin e parë në moshën 18 vjeçare, shkruan lajmi.net.

Locatelli ishte bërë standard në mesfushën “Rossonere” pavarësisht moshës së re, dhe kjo gjë ishte falë Montellas i cili kishte inkuadruar atë në ekipin e parë dhe e kishte bërë standard.

Mesfushori italian më pas ishte larguar nga Milani për në Sassuolo për një shumë prej 12 milionë eurosh. Mirëpo Montella është i bindur që Locatelli do të jetë një lojtar i rëndësishëm për Juventusin.

“E bëra Locatellin titullar në Milan pavarësisht moshës së tij dhe nuk ishte një zgjedhje e lehtë”, tha ai.

“Ai i ka të gjitha, sot është pjekur shumë në menaxhimin e situatave, më parë ishte më impulsiv”, shtoi ai.

“Ai mund të luajë të gjitha pozitat në mesfushë, dhe në Juventus mund të rritet akoma në një skuadër si kjo”, tha Vincenzo Montella.

Related posts

Lojtarët shqiptarë u helmuan nga ushqimi në Qipro

Z H

Ancelotti: Nuk ka zhgënjim që nuk arritëm transferimin e Mbappes

D V

Eksperti britanik për menaxhimin e fushave, Dean Gilasbey, inspektoi fushën e stadiumit “Fadil Vokrri” – sugjeron riparimin e saj

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More