Agjencia Zhurnal.mk.

Momenti më diskutabil i ndeshjes, kur futbollistët dhe stafi i Drenicës kërkuan penallti

Prishtina ka arritur ta fitoj ndeshjen e 1/8 së finales ndaj Drenicë 2-1 pas vazhdimeve.

Ka qenë një ndeshje shumë interesante me raste shënimi, por edhe raste diskutabile.

Padyshim momenti kryesor në këtë takim ka qenë në minutën e 118-të të takimit, pranë rezultatit 2-1 në të mirë të Prishtinës.

Kapiteni i Drenicës, Thaqi gjuajti fuqishëm dhe goditja e tij u bllokua nga kapiteni prishtinas, Lorik Boshnjaku.

Në këtë moment kishte protesta të mëdha nga lojtarët dhe e gjithë banka e Drenicës, por gjyqtari Mervan Bejtullahu nuk i dëgjoi duke mos akorduar penallti.

Gjithsesi vlerësojeni vet nëse ishte penallti apo jo?. /Gazeta Olle/

Related posts

Gjithçka gati për Tournament Prishtina, sot zhvillohen dhjetë ndeshje

Redaksia

Lajmi i fundit: Bojkot te Prishtina, rrezikohen ndeshjet në kampionat

Redaksia

Në Shkup takim i Komitetit të përzier parlamentar RMV-BE

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More